Peníze

Vyplatí se dnes byť i ta nejlevnější hypotéka?

V dnešní době se lidé snaží rozmnožit své peníze jakýmkoliv možným způsobem. Jedním z nich je pak investování. A z něj patří k nejoblíbenějším investice do nemovitostí, což je vzhledem k prudkému růstu jejich cen pochopitelné. Funguje to jednoduše – nemovitost koupíte a po čase ji prodáte za mnohem vyšší cenu.

Ovšem zdaleka ne každý má na něco takového dostatek peněz. Přeci jen, není to zrovna levná záležitost. To však mnoho z nich neodradí. A tak začnou pátrat, zda by jim mohla pomoci ta nejlevnější hypotéka. Díky ní by si mohli daný dům či byt dovolit a po jejím splacení jej prodat s velkým ziskem.

splácení hypotéky

Ano, představa je to hezká, avšak, jak už to v životě bývá, jen málokdy to tak funguje. V první řadě je zde otázka, co je to nejlevnější hypotéka. Většinou tím myslíme tu, kde máme nejmenší úrok. Avšak to nemusí být nutně pravda. Je potřeba se také podívat na poplatky, které bude nutné platit, například za vedení účtu, případně za předčasné splacení. Pak možná zjistíme, že to už tak výhodné není.

Pak jdou zde také náklady, které přináší nemovitost samotná. Jsou zde účty za plyn a elektřinu, nutná údržba a další. Mnohdy je potřeba ji také opravit, neboť není zrovna v ideálním stavu. A to vše samozřejmě stojí peníze.

ideální růst investic

Samozřejmě se můžeme částečně zahojit tím, že ji pronajmeme, avšak to bychom museli stanovit cenu nájmu vyšší, než bývá obvyklé, abychom dosáhli alespoň nějakého zisku. A lidé vzhledem k současné finanční situaci shání mnohem spíše levnější nájmy.

Pokud ji tedy budeme chtít po několika letech prodat, je potřeba si sečíst skutečně veškeré náklady, které jsme s ní v průběhu oné doby měli, nejen kupní cenu. Následně ji pak, pokud chceme dosáhnout nějakých výnosů, prodáme za částku vyšší než tu, kterou jsme spočítali. Jen v takovém případě se nám ona investice skutečně vyplatí.

Podobné příspěvky