Bazén – máte doma bazén s pískovou filtrací a nikdo vám doposud nenabídl zeolit? Je to velmi svérázný minerál, který dokáže zcela zastoupit filtrační písek a ještě navíc vám poskytne zajímavý bonus navíc – filtruje totiž třemi různými způsoby. Ten první je stejný, jako u písku, tedy pomocí vnějších ostrých hran jednotlivých zrnek. Druhý způsob je pomocí iontové výměny, kdy pohlcuje některé toxické látky, např. amoniak, a do vody či do ovzduší uvolňuje ionty některých potřebných minerálů. A za třetí – uvnitř zeolitu se nachází velmi drobné mikroskopické otvůrky, jakási soustava dutin, v níž se zachytí další nečistoty.
Odpadkový koš – zeolit stačí položit v blízkosti odpadkového koše, např. přímo do nádoby mimo vnitřní plastový sáček, a začne docházet k pohlcování nepříjemného hnilobného zápachu a sporů plísní, které se mohou z odpadkového koše šířit vzduchem. Zeolit je navíc velmi levný, a tak to nepředstavuje žádnou významnou finanční zátěž. Zároveň je možné jej pokaždé opláchnout, nechat vysušit a znovu využít.
Zvířecí toalety – podobným způsobem využijete rozdrcený nerost do jemné frakce u zvířecích toalet. Pohlcuje zápach z kočičích záchodků, ale i ze steliva (hoblin) pro křečky či morčata nebo králíky. V zásadě je možné jej použít jako samostatnou podestýlku, například pro drobné ptactvo, ale počítejte s tím, že je to kámen, který je poměrně těžký, takže se vám docela pronese. Na trh se dodává v balení nejčastěji od 5 do 25 kg.
Substrát – zeolit je využitelný i pro pěstování rostlin, bývá součástí substrátu pro pokojové rostliny a můžete jej využívat i jako okrasnou povrchovou vrstvu tam, kde by klasická hnědá barva substrátu kazila estetický dojem.
Botník – pohlcování pachů oceníte i ve vašem botníku. Zeolit stačí vsypat do obuvi, která je nasáklá vaším potem, a nebude pak nutné používat žádné chemické deodoranty, které mohou paradoxně působit opačně tím, že se na chodidlech usadí plísně a nevhodné bakterie.